10 Ağustos 2008 Pazar

ALMAN PINARI

Dün güzel bir pazar sabahı çocuklara değişiklik olsun diye,annemlerle OSMANİYE FEVZİPAŞA DA alman pınarı denilen bir yere gittik.Doğa ile başbaşa nefis bir ortam ;Yollarda böyle güzel manzaralar vardı,sizlerle bu güzel ortamı paylaşmak istedim.Gideceğimiz yer dağın tepesinde muhteşem bir yerdi.Yolda oğlum ve ben sürekli foto çektik.Dağın üzerinden kıvrılarak tam tepeye vardığımızda manzara böyle idi.Çokk güzel bir yolculuğun ardından acıktık ve geçen yıl gittiğimiz kır restoranına gitmeye karar verdik.Lüks bir yer değil ama doğa ile içiçe oluşu muhteşem


Bu kanalda balıklar yüzüyor,isteyen burdan balık seçip pişmesini bekleyip yiyor isteyende bizim gibi pirzola istiyor.Çok beğendiğim için size tüm sahneleri fotoladım size de tavsiye edeyim sizlerde gidin diye


güzel bir pişmiş soğan ve patlıcan tabağı aslında çok değişik görülmemiş şeyler değil ama o ortamla birleşince insanın iştahı kabarıyor.

Nar ekşili gavurdağı salatası,sıcacık pideler,
veeee KONUYA ANLAM VEREN PİRZOLA, Koca çınar ağacının altında buz gibi bir serinlikte mükemmel bir ortam diyecekken size günü berbat eden olayı anlatmak istiyorum,aslında bulunduğumuz yerin ismini de fotolamıştım ama yine de büyüklük bende kalsın ve ismini açıklamayayım.

Yemeği yemeye başladık tabii her zaman ki şans yine gelip beni buldu.Pirzoladan birkaç parça yemiştik ki bir de ne göreyim ,pişmiş etin üzerinde sinek larvaları,öğhhh iğrenççç diyerek elimdeki eti hemen bıraktım ve garsonu çağırdım.Garson tabii ki kabul etmeyerek bunların larva değil sarımsak sosu olduğunu söyledi,işletmenin sahibini çağırdık adam da büyük bir pişkinlikle aynı yalana devam etti.Size bir tabak böğürtlen yollayayım müessenin ikramıdır bu konuyu unutun diyerek pişkin pişkin sarımsak sosu dedi.Ben aslında ismini de yayınlayayım diye çok istedim ama babamın iyi niyeti ile vazgeçtim.


Benden size tavsiye arkadaşlar fotolarla size tanıtmaya çalıştığım bu mükemmel ortamda size bir foto daha vereyim bu yerde asla yemek yemeyin.


İşletmenin sahibine foto çektiğimi nette yayınlayacağımı söyledim ama bana pişkinlikle yayınla reklamımızı yap şu böğürtlenleri ye de dedi :(

iğrenç değilmi umarım fotolar size yetmiştir.

6 yorum:

Chaplin Cafe dedi ki...

adını mutlaka yayınlamalısın!yarın öbürgün birimizin çocuğu da yiyebilir o larvaları anlamadan.İsmi bilinirse insanlar daha dikkatli olur.Görüntüler akılda kalmaz ve herkese ulaşmaz.Ama isimler unutulmaz!
MUTLAKA İSİMİ YAYINLA DERİM BEN!
geçmiş olsun!
http://chaplincafe.blogcu.com

Nur Kılıç dedi ki...

Keinlikle yayınlamalıydın pişkinligini ona ödetmeliydin ama bellimi olur insanoglunun işi bakarsın adamın yerine büyük bi izdiham olur. Valla olur mu olur :))

halenze dedi ki...

gel beraber yiyelim deseydin o düdüğe:) sarımsak sosunun tadına baksaydı o da:) çok geçmiş olsun arkadaşım ya. ne iğrenç insanlar var o paradan hayır gelirmi düşünmezler hiç.. sen gel biz sana alasını yediririz o pirzolanın. çok öptüm sevgiler

halenze dedi ki...

öznurcum ama sen de çok şey istiyosun . adam balık yumurtasımı koysun pirzolaya. pahalıya gelir. en ucuzu sinek yumurtası:)))

Renkli Kurabiyeler - Zülbiye dedi ki...

iyi ki anlayıp yememişsiniz. Pişkin adama bak bi de idda ediyor. Adını açıklayın bencede ders olsun ona
çok geçmiş olsun

halenze dedi ki...

yayınla öznurcum yayınla. bildiğin birşey var ve söylemediğin müddetçe insanlar orda yemek yiyip sağlıklarını bozacak. Bence enetlenmeli.